مسجدالاقصی یا قبة الصخره؟

این درحالی است که این بنای زیبا با گنبد طلایی در واقع عکس مسجد صخره یا همان قبه الصخره است . ولی این اشتباه از کجا سرچشمه می گیرد. واقعیت آنجاست که این اشتباه ما از یک سیاست بسیار زیرکانه یهودی های اسرائیل یا درواقع صیهونیستها سرچشمه می گیرد                                                       

مجموعه حرم شریف

 

ظاهرا موضوع اشتباه گرفتن  مسجد الاقصی  با  قبه الصخره  تا حدی به  دلیل نزدیکی این دو بنا در مجموعه ی حرم الشریف است .اما به نظر می رسد در ورای این تشابه ساده  مسئله ی مهمتری است .

 بین مسجدالاقصی و قبه الصخره سردرگمی قابل توجهی وجود دارد. هر گاه در رسانه های محلی و بین المللی ذکری از مسجدالاقصی به میان می آید در عوض عکسی از قبه الصخره به نمایش داده می شود.

دلیل اصلی این مسئله عدم اطلاع عموم مردم همراستا با توطئه های اسرائیل است. صهیونیست ها دراروپا و آمریکا چنین تصاویری را چاپ و منـتـشر می کنند و گاه با قیـمت بسیار اندک  و حتـی به رایگان در اختـیار اعراب و مسلمـانـان قرار می دهند .

 بدین ترتیب مسلمانان آن را به تمام نقاط - دیوار منازل و دفاتر کار - نصب می کنند . همین مسئله موید این است که اسرائیل می خواهد تصویر مسجدالاقصی را از اذهان مردم پاک کند تا بتواند آن را تخریب ومعبد خود را پنهانی بنا کند و اگر کسی شکایت یا اعتراضی داشته باشد  به طور زنده تصویر قبه الصخره را نشان خواهند داد و اظهار خواهند داشت که اتفاقی نیفتاده است .

 

 

مسجد الاقصی

مسجد الاقصی همان مسجد مقدسی است که زمانی قبله گاه مسلمین بوده است. گنبد آن هم اکنون سبز رنگ است که تصویر آن را در زیر می بینید.

 


ولی مسجدی که با گنبد زرد رنگ معروف است.این مسجد با نام قبه الصخره (یعنی گنبد صخره) نامیده می شود.

  

عجب توطئه ای ! هنگامی که از برخی اعراب مسلمان  پرسش میشود , آن ها نیز قادر به تمایز بین این دو مکان مقدس نیستند جای تاسف است که اسرائیلی ها تا چه حد در پیشبرد توطئه شان توفیق داشته اند ! 


 

 مسجد الاقصی همچنان در خطر

 

 صهیونیستها مدتهاست که مشغول حفاریهای بسیار گسترده ای درزیر پایه های مسجدالاقصی هستند وبا ایجاد زیر گذر زیر پایه های آن زمینه تخریب و فروپاشی کامل آن را فراهم کرده اند . دامنه گسترده حفاریها موجب فروپاشی بخشهای مختلفی در اطراف مسجد الاقصی شده است و پس از مجروح شدن 17 دانش آموزبر اثر ریختن کف کلاسی درمدرسه ای که کمتر از 100 متــر از مسجـدالاقـصی فـاصله دارد , خـطر فـروپـاشی ایـن مکـان مـقدس بـیـش از پـیش نـمایان میـگردد . رژیـم اشغالگـر اسرائـیل  صخره های سخت و خـاکهای زیر مسجـدالاقصی را از بـیـن می برند تا مسجـدالاقصی را از بین بـرده و بتوانـد موهومات خود (معبد سلیمان) را جایـگزین کنند، بـه طوری که ایـنک مسجدالاقصی معلق در هوا است و خطر فروپاشی آن با تلنگر و زمین لرزه ای وجود دارد.

 

هیکل سلیمان پنجم فروردین 89 در قدس ساخته میشود !

بنای موهوم هیکل سلیمان که قصد دارند به جای مسجدالاقصی و قبه الصخره بسازند.

 

ماکتهای ساخته شده هیکل در موزه های مختلف در سرزمینهای اشغالی موجود است و در موزه ای در مقابل مسجد الاقصی نیز این ماکت وجود دارد و هیکل اصلی نیز ساخته شده و تنها انتقال آن به مکان مسجد الاقصی باقی مانده است.

 

به عبارت پشت کامیون توجه کنید: “سنگ بنای معبد سوم ” The cornerstone of the third Temple”

یکی از کنیسه هایی که درست در زیر مسجد الاقصی ساخته شده . باور آن سخت است .

این در حالی می باشد که تونل های عمیق  باعث تخریب برخی از قسمتهای مسجد شده است که کم کم به تعداد این تخریبها اضافه می شود . به تعدادی از این عکسها نگاه کنید !

به امید ظهور منجی......

امیدوارم نماز بعدی را در مسجد الاقصی بخوانیم.......

/ 0 نظر / 25 بازدید