دلسوزی اروپائیان برای مسلمانان روزه گیر

بخاطر خودتان می باید اصلاحات کوچکی در قواعد روزه گیری ایجاد کنید چرا که اهداف و چشم انداز دین این نیست که انسان به سلامتی خود زیان برساند!
 
به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از محبت نیوز،خانم ژاله توکلی عضو شورای شهر کپنهاک و سخنگوی زن «انجمن آزاد ایران » است .خانم تو کلی در بلاگ خود در روزنامه یولند پستن دانمارک یادداشتی دارد تحت عنوان اعتصاب غذای مسلمانان اسکاندیناوی که مورد توجه دانمارکی ها و مسلمانان این کشور قرار گرفت و تهداد زیادی از مسلمانان این کشور را به جواب واداشت.

 

 

 آنچه در زیر می خوانید ترجمه نوشته ژاله توکلی است :

«از امروز 19 ژوئیه، روزه مسلمانان شروع شده است و آنان می باید از ساعت 03:06 صبح تا 21:37 بعبارتی دیگر 19 ساعت نبایستی غذا و اب بنوشند. این زمان زیادی برای روزه گیران مسلمان در اسکاندیناوی است و آنهم به مدت 30 روز . از نظر پژشکی این زمان طولانی برای انسان بسیار مضر است . هر چند من مسلمان نیستم ولی خیلی از مسلمانان را می شناسم که تعدادی از آنان در ایام رمضان حالشان بد می شود هر چند روزه و جشن ماه رمضان می تواند خوب و مفید باشد. اما بخاطر خودتان می باید رفرم کوچکی در قواعد روزه گیری ایجاد کنید چرا که اهداف و چشم انداز دین این نیست که انسان به سلامتی خود زیان برساند.»

 

او سپس از مسئولین و دانشمندان خواسته که طوری در قواعد روزه گیری تغییری انجام دهند تا روزه گرفتن آسان شود.

 

شایان ذکر است که افرادی که به فکر سختی روزه گرفتن افتاده اند،ظاهرا مظلومیت و گرسنگی بسیاری از ملت های مسلمان جهان را فراموش کرده اند و تنها در اینچنین مواقعی است که به یاد مسلمین می افتند.

/ 1 نظر / 15 بازدید
رضا

قشنگه به من هم سری بزن خوشحال میشم نظرت رو بدی [بغل]